HABERLER

Bilgilendirme

Bilgilendirme

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan, insan sağlığını tehdit eden Koronavirüs ile mücadele ettiğimiz bu zorlu günlerde, Woop Point olarak çalışanlarımızın ve müşterilermizin sağlığı ilk önceliğimizdir.

İlk günden itibaren pandemik Koronavirüsünü yakından takip ediyor, önlemlerimizi alıyor ve bilgilendirmelerimizi farklı kanallardan paylaşıyoruz. Bu dönemi atlattığımız zaman tekrar bir arada paylaşarak ürettiğimiz ve yarattığımız günlerde, hepimizin sağlıkla ve huzurla birlikte olabilmesi adına aldığımız tedbirleri ve hatırlatmalarımızı sizlerle paylaşmak isteriz. 

 

1. Ekibimiz oluşabilecek herhangi bir acil bir durum ile ilgili önlemlerimiz alınmış ve personellerimiz salgın hastalıkla mücadele aksiyonları ile ilgili detaylı olarak ayrıca bilgilendirilmiştir. 

2. Woop Point rutin olarak temizleniyor ve hijyen standardına uygun olduklarından emin olmak için düzenli aralıklarla havalandırma yapılmaktadır;

3. Danışma personeli tarafından girişlerde ateş ölçümü yapılıp, yüksek ateşli kişiler lokasyonlara alınmamaktadır. 

4. Danışmada dezenfektan istasyonları yerleştirilmiştir. 

5. Yerlere sosyal mesafeyi gösteren yer işaretleri konulmuştur.

6. Duvarlara önemli kuralların ve giriş prosedürlerinin yazılı olduğu bilgilendirme posterleri asılmıştır.

7. Toplantı odalarında kapasite azaltılması yapılmıştır. Etkinlikler ve toplantılarda kişi sayıları önceden belirlenerek, kişiler arası mesafe en az bir metre korunma şeklinde planlanacaktır. Toplantılar arasında temizlik/hijyen aralıkları konulacaktır. 

8. Misafir girişleri için bir gün önceden gelecek personel bilgileri resepsiyona bildirilecektir. 

9. Çok temas edilen yüzeyler 120 dakikada bir dezenfekte edilmektedir; Ortak alan masa, sehpa ve sandalyeleri, Self servis noktası ve Giriş Çıkış kapı kolları, Giriş Çıkış kart okutma alanları,

10. Ortak alanlarda ve toplantı odalarında bulunan tahta kalemler ve silgiler düzenli bir şekilde dezenfekte edilmektedir. 

11. İkramlar açık büfe yerine üyelere özel ambalajlı paketler içerisinde sunulmaktadır. 

12. Temizlik, Danışma ve mutfak personelimiz dahil olmak üzere tüm personelin maske ve eldiven kullanmaları sağlanmaktadır. Eldiven ve maske değişimleri sık sık yapılmaktadır.

13. Kurye ve kargo ile gelen paketlere dezenfektan sprey uygulanarak hijyen kurallarına uygun olarak teslim alınmakta/edilmektedir.

14. Bardak, kupa, fincan yerine kağıt bardak kullanımına geçilmiştir.

15. Mutfak tezgahları, buzdolapları, fırın, çay ve kahve makinelerinin sık sık detaylı bir şekilde özel solüsyon ile servis personeli tarafından temizlenmektedir. Silinmelerinin sık sık tekrarlanması için önlemler alınmaktadır.

 

SAĞLIĞINIZ İÇİN HATIRLATMA

  • Ellerinizi gün içinde sıklıkla en az 30-60 saniye olacak şekilde dirseklerinize kadar su ve sabunla köpürterek yıkayın
  • Sadece ellerinizi dezenfekte etmeniz yeterli değil, tüm elektronik eşyalarınızı (telefon, laptop, ipad, kulaklık, şarj aleti vs.) tek kullanımlık mendillerle düzenli aralıklarla temizleyin
  • Ortam ısısının çok yüksek tutulmaması gerekmektedir, nemin kontrolü için bulunduğunuz ortamı sık sık havalandırın
  • Yüzünüze ve gözünüze dokunmaktan kaçının. Sıvı damlacıklar farklı yerlere bulaşabiliyor (kapı kolları, tutacaklar, bilgisayar faresi, klavye, mendil, asansör düğmeleri, bardak, vb.).
  • Maske kullanmanıza rağmen, maskenizin dış yüzeyine de damlacıklar bulaşmış olabilir. Kullandığınız maskelerin kirlendiğini hissettiğinizde atın ve maskeleri 1 günden fazla kullanmayın. 
  • Yemeklerinizi, kişisel eşyalarınızı ve havlunuzu kimseyle paylaşmayın. Virüsler eşyaların üzerinde 24 saat kadar dayanabiliyor.
  • Kapıları açıp kaparken mümkünse elleriniz yerine dirsek veya omzunuzu kullanın.

 

En yakın zamanda bu krizin bitmesi ve tekrardan eski günlere dönmek ümidiyle sağlıkla kalın.